Wednesday 08/03/2017

Time No. Class Participants    
Participant Lists
  11401 33882060476
dPPBdqKIWInyikCOF

Notice: Undefined variable: status in D:\Websites\dv2017.equilive.dk\index_edit.php on line 285

N52wT

 

Rediger

  Participants CSIYH1*

Participants

 

Rediger

  Participants CSI1*

Participants

 

Rediger

  Participants CSI3*

Participants

 

Rediger

JYSKE BANK BOXEN
  Åben for træning - Unghestechampionatsheste Dressur  

Rediger

  Open for traning - CSI riders  

Rediger

18:00 - 21:00 D105 BLUE HORS Unghestechampionat
Dressur med egen rytter, 3 på banen samme tid

Results

 

Rediger

  Open for training - CDI riders only  

Rediger

EQUSANA ARENA, HAL M
  Open for training - CDI riders Only  

Rediger

  Åben træning for Ungehestechampionatsheste i springning  

Rediger

17:00 - 19:00 88557 86357154226
Presented by DANSK HESTEFORSIKRING

Participants

4N8qW

 

Rediger

20:00 - 21:30 KATRINELUND Unghestechampionat
Springning med egen rytter, 1st heat

Results

 

Rediger

DANISH COMPUTER GROUP ARENA, HAL E
  Åben for træning  

Rediger

19:00 - 22:00 S04 Comp. 4 WIEGAARDEN Small Tour 125 cm CSI* art. 274.5.3

Results

 

Rediger

HAL Q
  VET Check for CSI horses  

Rediger

  Åben for træning
Open for training
 

Rediger

  VET Check for CDI horses  

Rediger


Thursday 09/03/2017

Time No. Class Participants    
JYSKE BANK BOXEN
12:00 - 17:30 D106 BLUE HORS Unghestechampionat
Dressur med egen rytter, FEI program

Results

 

Rediger

18:00 - 19:30 S101 KATRINELUND Unghestechampionat
Springning med egen rytter, 2nd heat

Results

 

Rediger

20:30 - 22:30 39414 54400434914
FEI Longines World Ranking showjumping

Results

Parcours

LhXgO

 

Rediger

23:00 - 23:59 Open for training - CDI riders  

Rediger

EQUSANA ARENA, HAL M
08:00 - 11:45 S11 Comp .11 ABSOLUTE HORSES Medium Tour 140 cm CSI*** art 274.5.3

Results

 

Rediger

12:30 - 15:00 D01 PROSHOP Prix St. Georges CDI***

Results

 

Rediger

16:00 - 19:00 Hingstekåring - Ældre hingste
Presented by DANSK HESTEFORSIKRING
 

Rediger

20:00 - 22:30 Dressage Clinic with Hasse Hoffmann
Presented by SKAGEN FONDENE
 

Rediger

DANISH COMPUTER GROUP ARENA, HAL E
09:00 - 14:00 Hingstekåring, fastbund
Presented by DANSK HESTEFORSIKRING
 

Rediger

15:45 - 19:15 S07A Comp. 7A WIEGAARDEN Big Tour 135 cm CSI* art 274.5.3

Results

Parcours

 

Rediger

15:45 - 19:10 S07B Comp. 7B WIEGAARDEN Big Tour 135 cm CSI* art 274.5.3

Results

 

Rediger

HAL Q
  Åben for træning
Open for training
 

Rediger

  RE-VET Check  

Rediger

  Mulighed for afprøvning af auktionsheste
mod forudgående aftale
 

Rediger


Friday 10/03/2017

Time No. Class Participants    
JYSKE BANK BOXEN
  Open for training - CDI riders  

Rediger

09:00 - 10:30 H01 Hingste, Præsentationsklasse i Dressur
Presented by RIDEHESTEN

Results

 

Rediger

11:15 - 13:45 D02 ECCO Grand Prix CDI***

Results

 

Rediger

13:45 Præsentation af auktionsheste
I samarbejde med Dansk Hesteforsikring
 

Rediger

15:00 - 17:45 S12 Comp. 12 SKIBBY HC Big Tour 145 cm CSI*** art 273.2.2/273.3.3.1/273.4.3
FEI Longines World Ranking showjumping

Results

Parcours

 

Rediger

19:30 FERD GALLA SHOW  

Rediger

21:00 - 21:30 FERD GALLA SHOW Competition
Comp. 17 140 cm CSI* art. 238.2.1

Results

Parcours

 

Rediger

EQUSANA ARENA, HAL M
07:30 - 10:30 S08 Comp. 8 MCH Big Tour 140 cm CSI* art 238.2.1

Results

Parcours

 

Rediger

11:30 - 13:30 Hingstekåring, Løsspringning
Presented by DANSK HESTEFORSIKRING
 

Rediger

14:00 - 17:45 Hingstekåring, Løsvisning
Presented by DANSK HESTEFORSIKRING
 

Rediger

18:30 - 19:30 Hingstekåring, Longering springhingste
Presented by DANSK HESTEFORSIKRING
 

Rediger

  Open for training - CDI riders  

Rediger

DANISH COMPUTER GROUP ARENA, HAL E
08:00 - 10:30 S01 Comp. 1 EQUSANA Youngster Cup CSIYH* art 238.2.1
6- and 7-years old

Results

Parcours

 

Rediger

11:15 - 13:45 KATRINELUND Unghestechampionat
Springning med testrytter, 1st heat

Results

 

Rediger

14:30 - 15:30 H03 Hingste, Præsentationsklasse i Springning
Presented by RIDEHESTEN

Results

Parcours

 

Rediger

16:00 - 17:30 NATHALIE HORSE CARE Clinic  

Rediger

18:30 - 21:30 S05 Comp. 5 NATHALIE HORSE CARE Small Tour 130 cm CSI* 238.2.1

Results

Parcours

 

Rediger

HAL Q
06:00 - 23:30 Åben for træning
Open for traning
 

Rediger

10:00 - 12:00 Mulighed for afprøvning af auktionsheste
mod forudgående aftale
 

Rediger


Saturday 11/03/2017

Time No. Class Participants    
JYSKE BANK BOXEN
06:00 - 06:40 Åben træning for UCH dressurheste og CDI heste
Open for training
 

Rediger

07:30 - 12:00 Hingstekåring, Longering
Presented by DANSK HESTEFORSIKRING
 

Rediger

  Qualified for S13  

Rediger

13:15 - 15:30 S13 Comp. 13 STUTTERI ASK GRAND PRIX 150 cm CSI*** art 238.2.2
FEI Longines World Ranking showjumping

Results

Parcours

 

Rediger

16:00 - 17:40 D1ß7 BLUE HORS Unghestechampionat
Dressur med test rytter, 1st heat

Results

 

Rediger

18:00 - 18:15 CDI Grand Prix Freestyle - SOUND TEST
Please be ready on time, thanks
 

Rediger

19:30 FALCK GALLA SHOW  

Rediger

21:00 - 21:30 FALCK DANMARK GALLA SHOW Competition
Comp. 18 140 cm CSI* art. 238.2.1

Results

Parcours

 

Rediger

EQUSANA ARENA, HAL M
07:30 - 11:15 73365 31156393130
HwNGZHbPXPg

Results

Parcours

i08J5

 

Rediger

12:15 - 14:30 64369 25631821286
KViQMwtLJpHqHGpp

Results

RKWncz

 

Rediger

15:45 - 18:00 DANSK HESTEFORSIKRING Spring Auction  

Rediger

  Åben for træning  

Rediger

DANISH COMPUTER GROUP ARENA, HAL E
09:00 - 11:40 KATRINELUND Unghestechampionat
Springning med test rytter, 2nd heat

Results

 

Rediger

11:40 - 12:15 Hingste, Præsentationsklasse Springning
Presented by RIDEHESTEN

Start list

 

Rediger

13:30 - 15:00 14262 96679656031
Presented by RIDEHESTEN

Start list

5U85Fr

 

Rediger

15:30 - 17:30 S02 Comp. 2 EQUSANA Youngster Cup CSIYH* art 274.5.6
6- and 7-years old

Results

Parcours

 

Rediger

HAL Q
06:00 - 23:30 Åben for træning
Open for training
 

Rediger

10:00 - 12:00 Mulighed for afprøvning af auktionsheste
mod forudgående aftale
 

Rediger

Unghestechampionat Samlet
  S104 KATRINELUND Unghestechampionat - Samlet

Results

 

Rediger


Sunday 12/03/2017

Time No. Class Participants    
JYSKE BANK BOXEN
06:00 - 07:00 97718 98639628932
CyAiwPVZQmpWom

Participants

yvrBWo

 

Rediger

08:15 - 11:00 D1ß8 BLUE HORS UnghesteChampionat
Dressur med test rytter, 2nd heat

Results

 

Rediger

11:50 - 14:00 Hingstekåring, Præmiering
Presented by DANSK HESTEFORSIKRING
 

Rediger

15:00 - 17:15 D04 HELGSTRAND DRESSAGE Grand Prix Freestyle CDI***

Results

 

Rediger

EQUSANA ARENA, HAL M
08:00 - 11:15 S06 Comp. 6 MCH Small Tour 130 cm CSI* art 238.2.2

Results

Parcours

 

Rediger

08:00 - 11:15 S06:B Comp. 6B MCH Small Tour 130 cm CSI* art 238.2.2

Results

 

Rediger

12:30 - 14:15 S03 Comp. 3 EQUSANA Youngster Cup CSIYH* art 238.2.2
6- and 7-years old

Results

Parcours

 

Rediger

14:25 - 14:55 Comp. 3 Youngster Jump Off  

Rediger

15:45 - 17:15 S16 Comp. 16 EVERHORSE Medium Tour Final 145 cm CSI*** 238.2.2
FEI Longines World Ranking showjumping

Results

Parcours

 

Rediger

DANISH COMPUTER GROUP ARENA, HAL E
08:00 - 10:30 S15 Comp. 15 NORD-VEST BOX Medium Tour 140 cm CSI*** akkumulator art 269.1.1,2,3,5
Small Final

Results

Parcours

 

Rediger

11:30 - 13:50 S09 Comp. 9 LÅNLET Big Tour Grand Prix 140 cm CSI*art 238.2.2

Results

Parcours

 

Rediger

14:00 Comp. 9 Grand Prix 140 cm CSI* JUMP-OFF  

Rediger

16:00 - 17:00 16582 62317412782
rZgAKYSoLEyqugDfloV

Participants

uQfky

 

Rediger

HAL Q
06:00 - 17:00 Åben for træning
Open for training
 

Rediger

Unghestechampionat Samlet
  D109 BLUE HORS Unghestechampionat - Samlet

Results

 

Rediger